• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA /21 IV 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.

2. Polecajmy w naszych modlitwach szczególnie powołania w naszej parafii, modląc się w intencji nowych powołań, ale także polecajmy kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej pracowali i udzielali nam sakramentów.

3. Dziś zapraszamy na projekcję filmową w kaplicy Bożego Miłosierdzia pt. „Oblicze Jezusa” o godz. 17:00. "Oblicze Jezusa" przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem! Spójrz w oczy Boga, daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuć Jego miłość. Wstęp wolny.

4. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.

5. W czwartek po Mszy i nabożeństwie spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

6. 30 kwietnia we wtorek o godz. 18:00 Msza św. i po niej modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała prowadzone przez o. Józefa Witko.

7. Jesteśmy po spotkaniu z konserwatorem diecezjalnym ks. dr Piotrem Sierzchałą, ks. prof. Tadeuszem Furdyną i artystą, który wykona rzeźbę przedstawiającą „Przeczyste Serce św. Józefa”. Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa, które jest szerzone od 1995 roku, wiąże się bezpośrednio z kultem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Figura prawie dwu metrowa będzie wykonana do końca października br. i zostanie umieszczona na ścianie głównej za figurą Niepokalanego Serca Maryi. W kaplicy sióstr Karmelitanek w Pontoize (czyt.Puntłaz) we Francji na jednym z fresków z 1617 roku znajduje się następujący napis: ,,In corde Joseph invenietis Me” - ,,W sercu Józefa odnajdziecie Mnie”. Stąd też w naszej Parafii rozpoczęliśmy w pierwsze środy nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa. Nabożeństwo do św. Józefa jest sprawowane także w każdą środę o godz. 18:00.

8. Dziękujemy naszym parafianom za 3 ofiary indywidualne na sumę 800 złotych.

9. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Idziemy: Powołanie i służba – Nadal są tacy, którzy wierzą, że każdy do czegoś jest powołany, bo życie to coś więcej niż zaspokajanie zachcianek, a także książkę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa na podstawie objawień Anny Katarzyny Emmerich.

10. Rozesłani przez Dobrego Pasterza, idźmy ratować, szukać zagubionych i najmniejszych, bronić i chronić oraz traktować z miłością.

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO /7 IV 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrystus przychodzi do swoich uczniów, aby utwierdzić ich wiarę, ożywić miłość i wlać nadzieję w ich serca.

2. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Siostry Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. Warto więc zadać sobie pytanie, czy wypełniłem przykazanie spowiedzi i Komunii wielkanocnej ponieważ człowiek może żyć w pokoju Bożym tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj o godz. 15:00 w kościele Godzina Miłosierdzia wraz z Koronką.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO /31 III 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Liturgia ogłosiła nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu. Świętujemy Wielkanoc Roku Pańskiego 2024.

2. Celebracja zmartwychwstania Pańskiego trwać będzie przez całą oktawę, w czasie której każdego dnia celebrujemy tajemnicę zmartwychwstania.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ /24 III 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy ,ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.
Szczególnym czasem będzie w Wielkim Tygodniu TRIDUUM PASCHALNE, podczas którego przeżywamy wydarzenia zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnią Wieczerzą, Męką Pańską i Zmartwychwstaniem.

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /17 III 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

,,Chcemy widzieć Jezusa” - niech to pragnienie ludzi z dzisiejszej liturgii słowa udzieli się również nam. Jezus uświadamia nam, że jeśli pójdziemy za Nim i staniemy się Jego uczniami, to będziemy zobowiązani do dawania świadectwa.
Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana Niedzielą Męki Pańskiej. Liturgia poczynając od dziś będzie się koncentrowała na Męce Chrystusa. Stąd zasłonięte są obrazy i krzyże - mają nam one przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.

Free Joomla templates by Ltheme