• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

4 Niedziela Wielkiego Postu /06.03.2016 r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 4 Niedziela Wielkiego Postu /06.03.2016 r./


1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy doktorant nauk biblijnych z Rzymu ks. Łukasz Czaniecki. Witamy go serdecznie i życzymy dobrego pobytu i dobrych doświadczeń w naszej parafii.
2. Podam teraz Program Rekolekcji !
3. Szczególne zaproszenie kierujemy do parafian na środę, dn.9 marca, na godz. 18.00.Zapraszamy na Mszę św. podczas której nawiązując do 1050 rocznicy chrztu Polski, odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne jako wspólnota i wyznamy na nowo nasza wiarę. Uczynimy to w obecności Pasterza naszej diecezji ks.Bpa Wiesława A. Meringa. Prosimy o liczny udział i przyniesienie na tę liturgie świec. Podczas tej mszy św. nastąpi także obrzęd konsekracji wdowieństwa.


4. Od dziś można zgłaszać już osoby starsze i chore na spowiedź i komunię wielkanocną. Do chorych udamy się w Wielki Piątek 25.03.2016 od godz. 9.30. W Wielkanocnoc w godz. 10.00-11.00 Komunię będą roznosić nadzwyczajni szafarze. O chęci przyjęcia w Niedzielę Wielkanocnocną prosimy poinformować przy zapisie.
5. Ofiary składane w środę na tacę tradycyjnie będą wyrazem naszej wdzięczności wobec księdza rekolekcjonisty i pomocą w realizacji studiów.
6. Dziś po mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się formacyjne spotkanie dla dzieci należących do Podwórkowego Kółka Różańcowego, na które zapraszamy nowych członków z rodzicami. Spotkania odbywają się w byłych salkach katechetycznych przy plebani.
7. Zachęcamy do skorzystania we wtorek i środę z obecności zaproszonych spowiedników i udział w sakramencie pokuty. Zwłaszcza, że przeżywamy Rok Miłosierdzia Bożego.
8. We wtorek przypada Dzień Kobiet. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich paniach.
9. W niedzielę o godz. 16.00 nauka pasyjna, a po Mszy św. Gorzkie Żale, w piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
10. Za tydzień w niedzielę przeprowadzimy wielkopostną akcję charytatywną, której całkowity dochód będzie przeznaczony na Wielkanocną pomoc rodzinom potrzebującym. Będzie ona składała się z dwóch akcji. Pierwszą jak zwykle będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, drugą będzie możliwość wylicytowania (zakupienia) ikon ofiarowanych przez Pana Aleksego Nowaka. Ikony będą wystawione po lewej stronie patrząc od głównego wejścia.
11. Zapraszamy młodzież na wspólny wyjazd do Włocławka w dniu 20.03.2016 na diecezjalny dzień młodzieży. Wszystkich informacji udziela ks. Robert.
12. Jest prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, W Naszej Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Ola i Jaś oraz inne gazety.
13. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do odpowiadania miłością na miłość Ojca, który jest bogaty w miłosierdzie.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme