• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

Spowiedź Święta

Rekolekcje Adwentowe

900 lat Diecezji Włocławskiej

15. NIEDZIELA ZWYKŁA /16 VII 2023r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trwające na polach żniwa pobudzają nas do refleksji dotyczącej owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza, że dzisiejsza liturgia słowa ukazuje również obraz żniw. Zadajmy więc sobie pytanie: jak to jest z tą naszą wiarą? Jakiego rodzaju glebą jest nasze serce? Jakie owoce wydaje w moim życiu słowo Boże? Zechciejmy w wakacje otworzyć serce dla Boga i nasz umysł, pamiętając o niedzielnej Mszy świętej w tym czasie.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w czwartek bł. Czesława;
• w sobotę święto Marii Magdaleny;
• w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

2. W dzisiejszą niedzielę suma parafialna będzie opóźniona o pół godziny, a więc o godz. 12:30, ze względu na zjazd motocyklistów. Po Mszy św. błogosławieństwo motocyklistów i poświęcenie ich pojazdów. Dziękujemy panu Jackowi Mikołajczykowi - prezesowi sieradzkich motocyklistów, za dbałość o to, aby jednym z punktów motocyklowego pikniku był udział we Mszy św. i błogosławieństwo Boże na nowy sezon.

3. Jesteśmy też wdzięczni panu Jackowi za pomoc i zaangażowanie, aby podświetlić nowo powstały witraż ,,Najświętszego Serca Pana Jezusa” na frontonie naszego kościoła. Już od piątku w godzinach wieczornych można ujrzeć witraż w całej krasie. Będzie on oświetlony od zmierzchu do godz. 1:00 w nocy. Prawdopodobne koszty będą kształtować się między 5 a 6 tysięcy. W miarę możliwości firma będzie też kończyć malowanie drugiej części parkanu - od szkoły.

4. Przyszła Niedziela rozpoczyna XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem,,Z Kościołem na misyjnych drogach”. Stąd też w naszej parafii tradycyjnie będzie przeprowadzona akcja Miva Polska: "1 grosz za kilometr” na środki transportu dla polskich misjonarzy. Na każdej Mszy św. modlić się będziemy w intencji kierowców. Na zakończenie będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Kierowcom dziękujemy za ubiegłoroczne ofiary złożone na wsparcie akcji św. Krzysztofa.

5. Zapisy na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik 19 sierpnia po Mszach wieczornych.

6. Polecamy tygodnik Idziemy, którym są zawsze ciekawe komentarze do niedzielnej liturgii słowa. Warto rozważać słowo niedzielne także w domu.

7. Przyjmijmy teraz znak Bożego błogosławieństwa. Niech Krzyż, który nam będzie towarzyszył, pomaga wydawać zbawienne plony i owoce w naszym życiu.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme