• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /25 II 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Abraham gotowy złożyć w ofierze życie własnego syna, jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna, za zbawienie człowieka. I my powinniśmy odpowiedzieć, czy dar zbawienia otrzymany w sakramencie chrztu św. chcemy przyjąć i pomnożyć, aby zbawienie stało się udziałem naszym i naszych bliskich.


Pomocą w tym są refleksje wielkopostne na słowem Bożym, udział w nabożeństwach pasyjnych i idące w ślad za nimi nawrócenie. Warto też zarezerwować czas na tegoroczne Rekolekcje wielkopostne, które będą u nas od 10 - 13 marca. Poprowadzi je w tym roku ksiądz student na UKSW w Warszawie ks. Krzysztof Mętlewicz.
Jednym z uczynków postnych jest modlitwa. Zorganizujmy tak zajęcia, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej żarliwą modlitwę.

1. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek miesiąca:
• od godz. 16.00 - Spowiedź św.
• o godz. 16.30 – Msza św. z udziałem dzieci,
• o godz. 17:00 - Droga krzyżowa z udziałem dzieci
• o godz. 17.30 - Droga krzyżowa z udziałem dorosłych i młodzieży

2. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. - później medytacja pierwszosobotnia, część różańca św. i procesja fatimska.

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej ok. 18:45 spotkanie katechetów naszej parafii.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Modlimy się za tych, którzy bronili niepodległości naszej Ojczyzny - często za cenę życia. Tego dnia o godz. 13:00 w Teatrze Miejskim odbędzie się gala finałowa konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczpospolitej”. Program i zaproszenie w gablocie.

5. Spotkanie kół różańcowych i Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w przyszłą niedzielę (3 marca) po nabożeństwie Gorzkich Żalów w górnym kościele.

6. Duszpasterstwo Rodzin organizuje wielkopostny dzień skupienia z warsztatami komunikacji dla małżonków, narzeczonych oraz par żyjących w związkach niesakramentalnych. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 2 marca w nas w kaplicy od godz. 9:00. Informacje i zapisy w gablocie.

7. Dziękujemy za jedną ofiarę bankową na sumę 570 złotych.

8. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem szefa firmy dekarskiej pana Jacka Mikołajczyka za oczyszczenie rynien na kościele.

9. Z tego względu ,że ubiegłej niedzieli ktoś zniszczył na chórze listwę diodową oświetlającą witraż Serca Jezusowego, poprosiliśmy pana organistę Macieja, by zamykał drzwi wejściowe na chór. Na chór będą mieć wstęp tylko chórzyści i zespoły muzyczne, którzy wówczas przygotowują liturgię. Przypominamy ,że oświetlenie kosztowało naszą parafię 5000 zł.

10. Druga niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą pomocy mieszkańcom Afryki. Za tydzień po Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na ten cel. O przeprowadzenie akcji prosimy Odnowę w Duchu Świętym. Dziękujemy.

11. Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła można składać ofiary na dekorację grobu Pańskiego.

12. Po Mszach można zapisywać się przy głównym wejściu na pielgrzymkę do katedry włocławskiej na dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej Jasnogórskiej i jubileusz 900-lecia Diecezji. Wyjazd 16 marca w sobotę o godz. 7:30.

13. Parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 18 roku życia i nie tylko do Chorwacji. Szczegóły i zapisy u ks. Przemka. Program w gablocie.

14. Przy wyjściu można nabywać prasę katolicką i czekoladowe baranki z Caritas do koszyczka wielkanocnego w cenie 10 zł.

15. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam oczyścić nasze wnętrza z tego, co nas oddala od Boga i niszczy nasze międzyludzkie relacje.

 

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme