• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /17 III 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

,,Chcemy widzieć Jezusa” - niech to pragnienie ludzi z dzisiejszej liturgii słowa udzieli się również nam. Jezus uświadamia nam, że jeśli pójdziemy za Nim i staniemy się Jego uczniami, to będziemy zobowiązani do dawania świadectwa.
Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana Niedzielą Męki Pańskiej. Liturgia poczynając od dziś będzie się koncentrowała na Męce Chrystusa. Stąd zasłonięte są obrazy i krzyże - mają nam one przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.

1. Dziś Różaniec ulicami miasta. Rozpoczyna się u Sióstr Urszulanek Gorzkimi żalami o godz. 17:00.

2. We wtorek Uroczystość św. Józefa Patrona Kościoła Powszechnego i naszej Diecezji. Msze św. tego dnia o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. W Bazylice - Sanktuarium diecezjalnym św. Józefa o godz. 11:00 Uroczystości pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, a w ciągu dnia możliwość spowiedzi z racji rekolekcji.

3. W dniu tego wielkiego Patrona Rycerze Kolumba zapraszają na film „Św. Józef. Nasz duchowy ojciec”, który będzie wyświetlany o godz. 19:00 w kaplicy.

4. W czwartek o godz. 19:00 w kaplicy odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zabranie ze sobą indeksów.

5. W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 z sieradzkiej bazyliki wyruszy "Droga krzyżowa” ulicami miasta do naszego kościoła. Zachęcamy parafian do uczestnictwa i dania świadectwa wiary.

6. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach z sakramentami. Dziś ostatni dzień zgłaszania chorych.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Będzie to czas bogaty w wydarzenia zbawcze, dany nam przez Boga, jako pomoc dla naszego zbawienia. Przed Mszą św. o godz. 10:30 uroczysta procesja z palmami.

8. Zebranie chętnych na wyjazd do Chorwacji odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. Będzie możliwość podpisania już umowy. Szczegóły w internecie i gablocie.

9. W minionym tygodniu zakończyliśmy nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy tym, którzy pomogli nam je przeżywać. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Mętlewiczowi tegorocznemu rekolekcjoniście. Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za obecność i skorzystanie duchowe z tej propozycji oraz za hojność wobec księdza rekolekcjonisty.

10. Dziś po Mszach świętych, Zespół charytatywny zbiera ofiary do puszek na pomoc świąteczną dla potrzebujących wsparcia. Dziękujemy ofiarodawcom.

11. Niech Boże błogosławieństwo sprawi, że odżyje w nas pragnienie "zobaczenia Jezusa” i bycia przy Nim podczas nadchodzących dni. Niech pomoże nam odkrywać sens naszego życia.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme