Featured

Ministranci z NSJ Sieradz na feriach z wojskiem

Wspólnota LSO z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu z opiekunem ks. Maciejem Adamskim dnia 24.01.2020 uczestniczyła w dniach otwartych 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia, pod hasłem „Ferie z wojskowym akcentem”.

Żołnierze zaprezentowali wojskowy sprzęt teleinformatyczny oraz zapoznali młodzież z historią Garnizonu Sieradz i Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Największym zainteresowaniem ministrantów cieszyła się prezentacja strzelnicy wojskowej i możliwość treningu na symulatorze strzeleckim „Śnieżnik”.

Featured

Turniej piłki halowej dekanatów Sieradzkich

Dnia 09.11.2019 odbył się turniej dekanatów Sieradzkich w piłce halowej. Nasi ministranci wystawili  drużyny w trzech kategoriach wiekowych, gdzie w dwóch otrzymali awans na kolejny etap, przy czym w całej klasyfikacji turniejowej dwa roczniki zajęły 2 miejsce. Gratulacje za sam fakt podjęcia wyzwania, aby reprezentować swoją parafię.

Dzień skupienia dla ministrantów

6 kwietnia br. w Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej miał miejsce dzień skupienia dla ministrantów z dekanatu sieradzkiego I oraz II. Dzięki gościnności gospodarza miejsca ks. prał. Grzegorza Drzewieckiego – ponad czterdziestu młodych chłopców miało okazję po raz kolejny rozwinąć swoją wiedzę, duchowość i gorliwość w pełnieniu służby.

Spotkanie rozpoczęło się poznaniem historii Sanktuarium, którą przedstawił wikariusz ks. Sebastian Szkop. Chwilę potem ministranci wobec Najświętszego Sakramentu mieli okazję do modlitwy i adorowania Boga, któremu codzienne służą. Następnie ks. Maciej Adamski – opiekun LSO dekanatu sieradzkiego II – wygłosił konferencję „Ministrantura – obowiązek czy przywilej?”. Po krótkiej przerwie, kolejna konferencje wygłosił ks. Sebastian Szkop na temat „Duchowości ministranta”. Następnie ćwiczenia liturgiczne przeprowadził z zebranymi ks. Krzysztof Mętlewicz – opiekun LSO dekanatu sieradzkiego I. Niedługo później ministranci mieli czas, by przystąpić do spowiedzi. O godz. 12:00 nastąpiła centralna i zasadnicza część dnia skupienia – Msza Św. W homilii ks. Krzysztof przypomniał zebranym, jak ważną rzeczywistością jest Eucharystia, do której młodzi adepci powinni jak najlepiej posługiwać.

Ostatnim i jednocześnie bardzo miłym akcentem spotkania był poczęstunek, który pomógł dość licznej grupie się przyjaźnie integrować.

Featured

I Międzydekanalny Turniej Piłki Halowej Ministrantów Dekanatu Sieradzkiego I i II

W sobotę 3 listopada br. o godz. 9:00 w hali sportowej przy ZSK w Sieradzu został rozegrany I Międzydekanalny Turniej Piłki Halowej Ministrantów Dekanatu Sieradzkiego I i II.

Drużyny z Sieradza i okolic zagrały w trzech kategoriach wiekowych: 1998-2002, 2003-2006 oraz 2007-2011. Nasza Parafia wystawiła w turnieju drużyny w każdej kategorii wiekowej. Roczniki 1998 -2002 i 2007 -2011 zajęły pierwsze miejsce i będą reprezentować dekanat w turnieju rejonowym.

Zwycięzcy rozegrali także mecz sparingowy z laureatami dekanatu sieradzkiego I. Naszym Ministrantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: Gospodarze Turnieju - Parafia Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu.

Free Joomla templates by Ltheme