Spotkanie opłatkowe Odnowy w Duchu Świętym i Kręgu Biblijnego

19 grudnia po Mszy św. wieczornej miało miejsce spotkanie opłatkowe Odnowy w Duchu Świętym i Kręgu Biblijnego. Po wspólnym uwielbieniu Trójcy Świętej, dziesiątkiem różańca wzywaliśmy wstawiennictwa Matki Bożej - Pani adwentowego czuwania. Następnie ks.Krzysztof odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, po czym mogliśmy przełamać się białym opłatkiem. Nie zabrakło również tego co potrzebne dla ciała.
Jednocześnie zapraszamy nowe osoby chcące poznawać Boga na kartach Pisma Świętego do Kręgu Biblijnego. Informacje u ks.Krzysztofa.
Jeśli chcesz poznać charyzmaty, którymi Ciebie Duch Święty obdarzył i uwielbiać Boga w Trójcy Świętej zapraszamy do Odnowy w Duchu Świętym. Informacje u ks.Macieja.

Odnowa w Duchu Świętym "Wieczernik"

Nasza grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” istnieje od 1996 r. Gromadzimy się każdego tygodnia w poniedziałek, aby wielbić Imię Pana. Spotkania zwykle odbywają się po Mszy św. wieczornej w budynku katechetycznym sala Odnowy w Duchu Świętym. W sposób właściwy grupom Odnowy polecamy się Duchowi Świętemu, prosząc Go o codzienne prowadzenie, uwielbiając, przepraszając oraz dziękując Mu za opiekę.

Spotkania są zróżnicowane a opierają się na modlitwie oraz formacji. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca spotykamy się na formacyjnej katechezie. W drugi poniedziałek miesiąca na Mszy św. wotywnej o Duchu Świętym podczas której towarzyszy nam zespół „Emmanuel”. Po Mszy św. udajemy się do Kaplicy Miłosierdzia Bożego, aby trwać na uwielbieniu. W trzeci poniedziałek miesiąca spotykamy się w grupach dzielenia. W czwarty poniedziałek miesiąca od godz. 17.00 adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Adoracje kończymy modlitwą brewiarzową – Nieszporami i uroczystym błogosławieństwem. W piąty poniedziałek miesiąca przewidziana jest agapa.

Raz na dwa – trzy miesiące gościmy w naszej parafii o. Józefa Witko i bierzemy czynny udział w Mszy św. o uzdrowienie. Staramy się także, aby naszej grupy nie zabrakło na spotkaniach oraz kongresach poza naszą parafią: Częstochowa, Słupca, Włocławek, Konin, Koło, Zduńska Wola.

Systematycznie wspieramy naszą parafię pomocą; przygotowanie procesji, strojenie ołtarzy, rozprowadzanie prasy katolickiej, zbiórki ofiar do puszek na konkretne cele.

Nie brakuje też radosnych spotkań przy ognisku, wspólnym stole. Często gościmy z pomocą w Domu Pomocy Społecznej, a co wtorek o godz. 15.00 posługujemy modlitwą w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu.

Wszystkich informacji na temat działalności i przynależności do Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” udziela liderka – p. Zdzisława Cybulska i opiekun – ks. Maciej Grabowski.

Free Joomla templates by Ltheme