Dziękczynienie w Rodzinie

W sobotę 1 września grupa przedstawicieli koła Radia Maryja z naszej parafii udała się wraz z ks. Krzysztofem do Torunia na X ogólnopolskie Dziękczynienie w Rodzinie. Wraz z tysiącami pielgrzymów z całej Polski i świata, nie zabrakło bowiem przedstawicieli z zagranicy, dziękowaliśmy Bogu za istnienie w Polsce Mediów, Radia Maryja i Telewizji TRWAM, które nie boją się głosić Prawdy.

Rodzina Radia Maryja

    Biuro Radia Maryja przy parafii NSJ w Sieradzu rozpoczęło swoją działalność w dniu Papieskim tj. 16.10.1995 r. na prośbę i za zgodą ks. Prałata Józefa Kucharskiego oraz akceptacją Ojca Dyrektora Radia Maryja Tadeusza Rydzyka.

    Od początku istnienia biura posługują w nim: Krystyna Puchalska i Małgorzata Sobczak oraz kolejno Eugeniusz Raj, Stanisław Deka i Barbara Drożdż. Biuro czynne jest w pokoju naprzeciw kancelarii parafialnej w poniedziałek, środę i piątek od 17.00 - 18.00 .

    Głównym zadaniem Biura jest szerzenie informacji o Radiu Maryja jako pierwszej katolickiej rozgłośni radiowej założonej 07.12.1991 r. w Toruniu  przez ojca Tadeusza Rydzyka ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów), ciągłe pozyskiwanie nowych jego słuchaczy oraz przyjmowanie ofiar na działalność Radia i przekazywanie ich do Torunia. Statut Rodziny Radia Maryja został zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski w maju 2006 r.

    W naszej parafii liczba stałych ofiarodawców wspierających systematycznie finansowo tę rozgłośnię (35 osób) oraz okazjonalnie jest niewielka w stosunku do osób słuchających radia i oglądających telewizję Trwam. Są także osoby, które składają ofiary indywidualnie.

    Biuro Radia Maryja w swojej pracy kieruje się zasadą wyrażoną słowami – „służyć Panu Bogu, Ojczyźnie i ludziom w duchu miłości, jedności i odpowiedzialności.” My swoją służbę rozpoczęliśmy od ewangelizacji przez promowanie i rozprowadzanie pism katolickich. W każdy wtorek jako wspólnota Radia Maryja przed wieczorną Eucharystią modlimy się w intencjach najważniejszych dla naszej ojczyzny. Od kilku miesięcy w każdą sobotę o godz.17.15 w kaplicy Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Różaniec w intencji Ojca. Każdego 16 dnia miesiąca mamy spotkanie z opiekunem ks. Prałatem M. Miłkiem, na którym poruszane są sprawy dotyczące Radia Maryja i naszego biura.

    Organizujemy również pielgrzymki autokarowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych  do Częstochowy oraz na rocznicę powstania Radia Maryja, i na spotkania dziękczynne za istnienie Biur i Kół Radia Maryja do Torunia.

Free Joomla templates by Ltheme