EDK 2022

Ekstremalna Droga  Krzyżowa już po raz piąty w rejonie sieradzkim, z inicjatywy Rycerzy Kolumba działających przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.

EDK rozpocznie się Mszą Św. w parafii NSJ w Sieradzu w piątek 1 kwietnia o godz. 19:30. Po mszy, nocą, w skupieniu i milczeniu pątnicy wyruszą na dwie trasy:
- BIAŁĄ – Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej - 40 km
- CZERWONĄ –  bł. ks. Michaela McGivney - 48 km.  
Obie trasy będą wiodły do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej.

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej uczestnicy zatrzymywać się będą przy wyznaczonych stacjach i w ciszy, indywidualnie medytować specjalnie przygotowane rozważania.

Tegorocznej edycję w rejonie sieradzkim, która odbywać się będzie pod hasłem: „Droga pojednania – Sztuka budowania relacji” swoim honorowym patronatem objął Ordynariusz Diecezji Włocławskiej J.E. Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski.
Chętni do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej mogą zapisywać się pod adresem www.edk.org.pl

Cztery diecezje zjednoczone pod znakiem krzyża

W EDK 2019 w rejonie sieradzkim udział wzięło 150 osób z 4 diecezji: włocławskiej, kaliskiej, łódzkiej i wrocławskiej, z następujących parafii: Brzeźnio, Brzyków, Burzenin, Charłupia Mała, Charłupia Wielka, Chojne, Dąbrowa Wielka, Dobra, Jeziorsko, Kalinowa, Kłocko, Łask, Męka Pabianice, Sieradz, Stolec, Szadek, Warta, Wągłczew, Wrocław, Wróblew, Zduńska Wola, Złoczew.
Najmłodszy uczestnik 12 lat, najstarszy - 68 lat.
Pierwsi uczestnicy dotarli do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej o godz 4:00.
W niedzielę po mszach świętych Rycerze Kolumba przy głównym wyjściu będą rozprowadzali pakiety EDK zawierające m.in rozważania napisane specjalnie na tegoroczną edycję.

EDK 2019 – rejestracja rozpoczęta

Na stronie https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1985 można już od dziś zapisywać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapraszamy do udziału oraz do śledzenia informacji na FB EDK Sieradz.

logo ekstremalna droga krzyzowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018

milczeni samotonosc trud 2018 banner

EDK w rejonie sieradzkim

W tym roku, dzięki Rycerzom Kolumba działającym przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu, w rejonie sieradzkim, odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Na rozpoczęcie, 23 marca o godz. 21:30, zostanie odprawiona msza świętą w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Po mszy pątnicy wyjdą na 41 km trasę: Sieradz – Chałupki – Chojne – Dębina – Sokołów – Dąbrowa Wielka – Jeziory – Górka Kłocka – Zapusta Mała – Charłupia Mała.

Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach. Mają ze sobą mapy lub aplikację z opisem trasy, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami, sami też troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania. Wędrówka kończy się rano dotarciem do Sanktuarium Matki Bożej, Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej.

Więcej informacji, trasa oraz szczegóły dotyczące uczestnictwa na www.edk.org.pl

Free Joomla templates by Ltheme