Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV Niedziela Zwykła /31 Stycznia 2016 r./

1. We wtorek, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Święto to obchodzone jest w Kościele katolickim prawdopodobnie od IV wieku. Począwszy od IX wieku wierni przynoszą do Kościoła świece, które symbolizują Chrystusa -,,jedyną światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”. Msze święte będą według porządku niedzielnego. W święto Ofiarowania Pańskiego modlimy się za zakony, zwłaszcza kontemplacyjne i wspomagamy je ofiarami składanymi do puszek. O przeprowadzenie zbiórki poprosimy Odnowę w Duchu Świętym. Z racji święta kancelaria we wtorek będzie nieczynna.
2. W tym tygodniu w piątek wspominamy w liturgii -św. Agatę, dziewicę i męczennicę, a w sobotę- świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
3. Jutro o godz. 16.30 w pokoju przy kancelarii spotkanie wdów konsekrowanych oraz tych wdów, które chciałyby przeżyć konsekrację swego wdowieństwa. Cieszymy się, że są 3 nowe osoby. Oczekujemy jeszcze na jedną lub dwie wdowy. Konsekracji wdowieństwa dokona Ks. bp Ordynariusz na zakończenie naszych wielkopostnych rekolekcji 9 marca.
4. Spotkanie Kręgu biblijnego jutro o 19.00 w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby porozmawiać i bardziej poznać Pismo Święte.
5. Spotkanie katechetów naszej parafii w środę, 3 lutego o godz. 18.30.
6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o godz. 19.00. Serdecznie prosimy o zabranie ze sobą indeksów.
7. Dziękujemy za 1 ofiarę indywidualną w wysokości 100 złotych.
8. Dziś ostatnia niedziela kiedy obecna jest jeszcze w naszej świątyni dekoracja Bożonarodzeniowa. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z przejścia przez szopkę, gdyż jutro nastąpi jej demontaż, a za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji na rzecz wakacyjnego wyjazdu ministrantów do Zakopanego - przez cały okres świąteczny – w ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Przed nami przedostatni tydzień wizyty duszpasterskiej - kolędy. Wszyscy, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie będą mieli do tego okazję dnia 9 lutego w godz. 15.00-16.30. Na kolędę uzupełniającą można zapisywać się w kancelarii, zakrystii bądź telefonicznie. Porządek kolędy do jej zakończenia jest następujący:

10. Przyjmując dar błogosławieństwa, wyjdźmy odważnie z naszej świątyni, aby dać świadectwo prawdzie poprzez codzienne decyzje naszego życia.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.