Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVIII Niedziela Zwykła /12 października 2014r./

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek- bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w środę- św. Teresę od Jezusa,doktora Kościoła; w czwartek-św. Jadwigę Śląską; w piątek- św. Antoniego Antiocheńskiego; w sobotę- św. Łukasza Ewangelistę.
2. W dzisiejsza niedzielę obchodzimy XIV Dzień Papieski. Biskupi Proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów- uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Na ten cel będzie można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem. Księżom wikariuszom, katechetom oraz młodzieży za przeprowadzenie tej zbiórki ,,Bóg zapłać”.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się formacyjne spotkanie dla dzieci należących do Podwórkowego Kółka Różańcowego. Na spotkanie serdecznie zapraszamy nowych członków wraz z rodzicami. O godz. 17.00 spotkanie formacyjne zespołu liturgicznego dorosłych. Zapraszamy osoby chętne do czynnego włączenia się w liturgię. O tej samej godzinie w kaplicy Miłosierdzia Bożego Spotkanie Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.
4. Jutro 13 dzień miesiąca października. O godz. 20.00 czuwanie Fatimskie i procesja ze świecami. Od godz.19.00-20.00 wspólnoty poprowadzą część światła i bolesną różańca świętego.
5. We wtorek Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy najlepszemu Bogu naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów.
6. W czwartek po Mszy św. i różańcu spotkanie Rodziny Radia Maryja, a dzisiaj o godz. 17.00 zespołu liturgicznego dorosłych.
7. Za tydzień Niedziela Misyjna. Taca przeznaczona jest na rzecz misji. Wesprzyjmy ten ważny cel. W przyszłą niedzielę także przypada 30 rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 12.00 z intencji Solidarności Msza Św. za Jego wstawiennictwem.
8. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. na konferencję miesięczną po Mszy o g. 10.30. O 15.00 na plebanii pierwsze spotkanie dla małżeństw, rozpoczynających formację we wspólnocie Domowego Kościoła.
9. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w nią w intencjach całego świata i naszych. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Różaniec po Mszy św. o godz.18.00,w niedziele po godz. 16.00.Z udziałem dzieci od pon.-pt. O godz. 17.00. Dla młodzieży i gimnazjalistów w piątki o godz.19.00.
10. Można już zgłaszać wypominki na rok 2015 przed Mszami świętymi w niedzielę oraz oktawalne i jednorazowe na cmentarzu komunalnym 1 listopada o godz. 12.00.
11. Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne na potrzeby parafii w wysokości 200 zł.
12. Odpowiadając na zapytania o pielgrzymkę do Ziemi Świętej informujemy, że w czerwcu 2014 pragniemy zorganizować kolejny wyjazd do Ojczyzny Jezusa Chrystusa. Wszelkie informacje zawarte są na parafialnym Facebooku i stronie internetowej parafii. Pytania i zapisy u Księży Wikariuszy Roberta i Macieja.
13. Niech przyjęte błogosławieństwo i przeżyta Msza św. niedzielna zbliża nas bardziej do Chrystusa i uzdalnia do pozytywnej odpowiedzi na Jego zaproszenie.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.