Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XV Niedziela Zwykła /12 lipca 2015r./

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek- świętych Andrzeja, Świerada i Benedykta, pustelników, w środę – św. Bonawenturę; w czwartek - Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Wielu w tym dniu przyjmuje szkaplerz- gwarantuje on szczególna opiekę Najświętszej Maryi Panny w trudnych sytuacjach i niebezpieczeństwach doczesnego życia. W znaku szkaplerza Maryja obiecała szczęśliwą śmierć i zachowanie od wiecznego potępienia.
2. Jutro przypada trzynasty dzień miesiąca - dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, część radosną i bolesną poprowadzą wspólnoty. O godz. 20.00 - Czuwanie fatimskie wraz z procesją ze świecami.
3. Za dwa tygodnie, tj. 26 lipca z racji św. Krzysztofa modlitwa za wszystkich kierujących pojazdami, a po Mszach świętych poświęcenie pojazdów i zbiórka od kierowców ofiar na pojazdy dla polskich misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska. Również za 2 tygodnie, 26 lipca ok. godziny 18.00 dotrą do nas na nocleg pielgrzymi z grupy biało-żółtej z Bydgoszczy. Przewiduje się ok. 110 pielgrzymów. Już dziś prosimy was drodzy parafianie o gościnność i pomoc w ich przyjęciu.
4. Polecamy prasę katolicką, zwłaszcza Przewodnik Katolicki.
5. Dziękujemy za jedna ofiarę indywidualną z minionego tygodnia na sumę 100 zł.
6. Orędzie Pasterza Diecezji.....
7. W duchu szczerej ufności i zawierzenia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


Komunikat Biskupa Włocławskiego o ustawie „in vitro”
2015-07-03

Decyzją polskiego parlamentu przyjęta została bardzo niedobra ustawa dotycząca „in vitro”. Jej projekt zawiera wiele błędów, jest niedopracowany i wzbudził zastrzeżenia licznych środowisk – w tym profesorów genetyki, sędziów Sądu Najwyższego, a także Episkopatu Polski. Fałsz kryje się też w samej nazwie ustawy sugerującej, że jest ona „leczeniem bezpłodności”. In vitro niczego nie leczy: niepłodna kobieta pozostaje taką nadal, a życie jednego poczętego człowieka powstaje kosztem innych istnień ludzkich. Także nazewnictwo budzi sprzeciw: poczęty człowiek nie jest „grupą komórek” i ta sprawa stanowi oczywistość od dawna dla świata nauki.
Szczególnie bolesne i godne potępienia jest zmuszanie posłów do głosowania niezgodnego z ich sumieniem. Względy ideologiczne nie mogą znaczyć więcej od posłuszeństwa prawu naturalnemu i Bożemu; nie godzi się bardziej słuchać ludzi niż Boga!
Proszę Was, Siostry i Bracia, byście mieli odwagę bronić obiektywnej prawdy i moralnego dobra, chroniących godność poczętego człowieka.
Niech św. Jan Paweł II, nieugięty w staraniach przypominających świętość życia poczętego dziecka, wyprasza nam światło Ducha Świętego i uczy takiej postawy wszystkich wyznawców Chrystusa.

+ Wiesław Mering
Biskup Włocławski

Włocławek, 03 lipca 2015
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.