Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - II Niedziela Wielkiego Postu /01 marca 2015r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Jak co roku, w drugą niedzielę Wielkiego Postu pragniemy pamiętać o polskich misjonarzach pracujących w różnych krajach świata. Są oni świadkami prawdy, że Bóg jest Miłością i kocha każdego bez wyjątku. Dlatego odpowiadając na apel, organizujemy przed kościołem zbiórkę pieniężną na misje. Nasze ofiary zapewne będą bardzo pomocne dla rozwoju tak wielkiego dzieła głoszenia Chrystusa. Bóg zapłać ofiarodawcom i przeprowadzającym zbiórkę.

Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pt.,, Któż jak Bóg”, które poprowadzi reżyser pan Lech Dokowicz z Gdyni. Są to rekolekcje multimedialne. Około godz. 19.00 I Konferencja: Walka duchowa w kontekście I Przykazania. Po konferencji -Adoracja Najświętszego Sakramentu. Kto jest na Mszy świętej teraz może przybyć ok. godz. 19.00 na samą konferencję i Adorację. W poniedziałek o godz. 9.00 dla Gimnazjalistów konferencja z niedzieli i Adoracja. O godz. 18.00 Msza św. i po niej II Konferencja:Walka duchowa w świetle VI Przykazania, po niej Adoracja. W czasie Mszy św. możliwość spowiedzi. We wtorek o godz. 9.00 dla Gimnazjalistów- Konferencja z poniedziałku i Adoracja. Natomiast o godz. 18.00 Msza św., a po niej III Konferencja: Duch Święty, Kościół, Wspólnota. Wtorek jest także dniem spowiedzi św.

Od poniedziałku,tj od 2 III, do środy 4 marca trwać będą również rekolekcje szkolne: W poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00- spotkanie rekolekcyjne dla klas IV-VI SP i I Gimnazjum. O godz. 9.00 - jak już podałem-Spotkanie dla uczniów Gimnazjum, a o godz. 12.15 - spotkanie dla klas O-III SP. Natomiast w te dwa dni uczniowie SP i Integracyjnej swoje spotkania będą mieli w szkole.

W środę, 4 marca: o godz. 8.00 -Msza św. dla klas od IV-VI SP i I Gimnazjum, o godz. 9.00- Msza św. i III konferencja dla KL. II i III Gimnazjum i o godz. 12.15- Msza św. dla klas O-III SP.

W poniedziałek, wtorek i środę normalnie o godz. 7.00 będzie Msza św. parafialna w wyznaczonych intencjach. W czasie rekolekcji kancelaria czynna tylko od 16.00-17.30.

W środę wspominamy św. Kazimierza Królewicza.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przystąpmy do spowiedzi św. w rekolekcje, we wtorek, aby w I piątek i i sobotę moc przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą. W piątek dodatkowo o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci, a po niej Droga Krzyżowa. O godz. 17.30- z udziałem dorosłych, a o godz. 19.00 z udziałem młodzieży.

Przy krzyży adoracyjnym,który znajduje się na środku kościoła przez cały Wielki Post można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Jest prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, W naszej rodzinie i inne gazety.
Dzisiaj o 16.00 w sieradzkiej Farze Msza w intencji żołnierzy wyklętych.

Naszą górą Tabor są rozpoczynające się wieczorem rekolekcje wielkopostne: Któż jak Bóg!” .Niech czynny udział w spotkaniach z Panem przemieni nasze życie.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.