Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III Niedziela Wielkanocna /18 marca 2015r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkanocna
/26 kwietnia 2015 r./


1. Dzisiejsza niedziele, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własna wiarę. W naszych modlitwach nie zapominajmy także o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele-o Ojcu Świętym Franciszku, o Biskupie Wiesławie i o obecnym wśród nas podczas wizytacji kanonicznej parafii Księdzu Biskupie Stanisławie Gębickim, a także o naszych kapłanach. Prośmy dla wszystkich o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.
2. W piątek 1 maja- pierwszy piątek miesiąca. KEP udzieliła dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w też dzień - 1 maja 2015 r. Spowiedź św. od godz. 7.00 i 18.00, a także od godz. 16.00. O godz. 16.30 dodatkowo Msza św. z udziałem dzieci. Od piątku rozpoczyna się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Od tego dnia codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele po Mszy o godz. 16.00 będzie odprawiane nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tych nabożeństwach oraz do spotkań przy krzyżach i kapliczkach. Po Mszy św. wieczornej w piątek katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
3. W sobotę, 2 maja, w naszej diecezji obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu porządek niedzielny Mszy świętych. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla dzieci z I Grupy komunijnej. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 - czuwanie z racji I soboty miesiąca- różaniec i procesja Fatimska. Wywieśmy w tym dniu flagę narodową.
4. W niedzielę o godz. 10.30 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla I grupy dzieci ze SP Nr.9. Po południu o godz. 15.00- nabożeństwo dziękczynne za dar I Komunii Świętej dla dzieci i rodziców wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz poświęcenie i rozdanie pamiątek.
5. Zachęcamy do nabywania Przewodnika Katolickiego i innych czasopism katolickich.
6. Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne na kościół z minionego tygodnia na sumę 200 złotych.
7. Odnowa w Duchu Świętym organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 16 maja na Ogólnopolskie czuwanie na wałach Jasnogórskich. Zapisy codziennie po Mszy Św. wieczornej przy wyjściu głównym.
8. Jest do nabycia w zakrystii album „Jan Paweł II. Spotkanie, które trwa...” w cenie 20 złotych. Został on wydany w związku z 10 rocznicą śmierci Papieża -Polaka.
9. Odezwa ks. bp Ordynariusza.
10. Dobry Pasterz ochrania nas i czuwa nad nami, nad swoja owczarnią. Niech Boże błogosławieństwo (o które poprosimy teraz Księdza Biskupa)umocni nas we wspólnej wędrówce z Jezusem Chrystusem, przy którym jesteśmy bezpieczni.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.