Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXX Niedziela Zwykła - Rocznica Poświęcenia Kościoła /26 października 2014r./

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania, w której Bóg udziela na swoich darów, wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół- żywą świątynię Boga. Dbajmy o ten widzialny znak Bożej miłości. Ożywiajmy tę świątynię swoja obecnością i wspierajmy swymi ofiarami.
2. Nasza świątynia ma dzisiaj jakby ,,urodziny” albo ,,imieniny”.Radujemy się, że od tylu już lat wciąż spotykamy się na modlitwie w tym świętym miejscu. Nie zapomnijmy dziś w modlitwie o wdzięczności względem tych, którzy te świątynie wybudowali, uświęcili swą modlitwą i o nią dbali, a szczególnie o jej budowniczym ks.prał. Józefie Kucharskim. Niech Pan nam błogosławi.
3. W godzinach 8.30-16.30 w stacji dializ bezpłatne pobieranie krwi na wczesne wykrywanie chorób nerek a o godz. 17.00 spotkanie na plebani zespołu liturgicznego dorosłych.
4. We wtorek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
5. To już ostatni tydzień modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w niej. W czwartek rozwiązanie konkursu dla dzieci i nagrody za wytrwałość. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne apostołów Bożego Miłosierdzia- Faustinum. Zapraszamy.
6. Na najbliższy piątek mamy dwie propozycje dla młodzieży ale nie tylko. O godz. 16.30 na plebanii spotkanie formacyjne dla młodzieży przed Światowymi Dniami Młodzieży. Zapraszamy młodzież, która chciałaby dołączyć do naszego parafialnego zespołu. O godz. 19.00 różaniec dla młodzieży a po nim „Wieczór Świętych”. Na jego zakończenie „PROCESJA ŚWIĘTYCH” wokół kościoła. Zapraszamy młodzież ale też i starszych ze świecami. Będziemy chcieli ukazać prawdziwe znaczenie świętych i świętości oraz symbolikę dnia 31 października.
7. W ostatni piątek miesiąca od godz18.30-19.30 będzie czynna w pokoju kancelarii Poradnia Teologiczna. Zapraszamy z pytaniami dotyczącymi wiary.
8. W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7.30,9.00,10.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 18.00-różaniec z racji I soboty miesiąca. Natomiast na cmentarzu komunalnym o godz. 12.00 procesja i wypominki za zmarłych, a następnie Msza święta. Jak każdego roku ofiary składane na cmentarzu i w kościele przeznaczone sana WSD we Włocławku.
9. W niedzielę, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Porządek liturgii jak w każda niedzielę. Przyjmujemy na wypominki roczne przed Mszami świętymi, oktawalne i jednorazowe na cmentarzu. Od 2 do 8 listopada po Mszach wieczornych różaniec z wypominkami za zmarłych.
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
11. Dziękujemy za 1 ofiarę na kościół w wysokości 100 zł.
12. Pokrzepieni słowem Pana i umocnieni Jego Ciałem,idźmy w nasza codzienność świadomi, że jest On zawsze bliski nas.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.