Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V Niedziela Wielkiego Postu /22 marca 2015r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu (25 marca) będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 duchowa adopcja dziecka poczętego. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Kancelaria w tym dniu nieczynna.
2. Za tydzień Niedziela Palmowa, Niedzielę Męki Pańskiej. Zachęcamy wszystkich do wykonania palm i przyjścia z nimi na procesję, która będzie przed Mszą świętą o godz. 10.30. W niedzielę Palmową prosimy o złożenie przy ołtarzu skarbonek z jałmużną wielkopostną. Wyjazd młodzieży do Konina o 12.00 z parkingu przy Al. Grunwaldzkiej.
3. Dzień Skupienia wielkopostnego i Spowiedzi św. w naszej parafii odbędzie się w sobotę, 28 marca. Msze święte w tym dniu wg porządku niedzielnego. Na Mszy o godz. 12.00 udzielać będziemy Sakramentu Chorych. Dzień skupienia poprowadzi go ks. dr Michał Styczyński. Skorzystajmy z obecności spowiedników z obu dekanatów sieradzkich. Nie odkładajmy jej zwłaszcza na niedzielę Palmową, gdyż z racji wyjazdu z młodzieżą do Konina nie będzie wszystkich kapłanów.
4. W najbliższy piątek w kościele będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.00. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy Droga Krzyżowa ulicami miasta z naszego kościoła do Kolegiaty.
5. Dziękujemy za ofiary składane przy krzyżu adoracyjnym na kwiaty do Bożego Grobu.
6. Dzisiaj Caritas parafialna pod wodzą p. Barbary Drożdż przeprowadza zbiórkę do puszek na talony świąteczne dla najbardziej potrzebujących pomocy. Dziękujemy za hojność serca. Po nabożeństwie Gorzkich Żali, w salce katechetycznej odbędzie się zebranie asysty na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
7. Informujemy, że w dniach od 6 do 13 czerwca, parafia w Błaszkach organizuje pielgrzymkę do Medziugorje. Bliższe informacje wywieszone są w naszej gablocie. Zgłoszenia w Błaszkach w kancelarii parafialnej.
8. Prosimy o zgłoszenia woli przeżycia chrztu dziecka w Wielka Noc o godz. 22.00.
9. Dziś o godz. 17.15 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.
10. Zachęcamy do nabywania od ministrantów kartek świątecznych, które są wyłącznie o tematyce religijnej. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wakacyjny wyjazd ministrantów do zakopanego.
11. Odwiedziny chorych w domach odbędą się w Wielki Piątek – 3 kwietnia od 9.00. chorych zgłaszamy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
12. Zachęcamy do lektury Prasy Katolickiej.
13. Na czas Wielkiego Postu, niech Pan Bóg nam błogosławi.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.