Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXXIII Niedziela Zwykła /16 listopada 2014r./

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także: w poniedziałek- św. Elżbietę Węgierską; we wtorek- bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę, męczennicę- 100 rocznica jej męczeńskiej śmierci; w środę- bł. Salomeę; w czwartek- św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w piątek- Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
2. Dzisiaj decydujemy poprzez wybory o kształcie i przyszłości naszych małych ojczyzn. Zachęcamy do uczestnictwa w tym jakże ważnym wydarzeniu i do odpowiedzialności. Po Mszy o 10.30 konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.
3. W piątek o godz.18.30 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.
4. W sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii,dziewicy, męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o panu mgr Idzim Matyszczaku,o naszych chórzystach z panią prezes Danutą oraz o zespołach muzycznych naszej parafii. Niech św. Cecylia wyprasza im potrzebne łaski i nie słabnący zapał do podejmowania tej pięknej i jakże potrzebnej posługi w Kościele, w parafii.
5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca czasów. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wyraźmy udziałem we Mszy świętej. Kazania wygłosi w przyszłą niedzielę nasz były wikariusz, a obecnie proboszcz par. Bronisław na Kujawach ks. mgr lic. Zbigniew Raj. Poprosi nas o wsparcie remontu dachu na kościele.
6. Tradycyjnie przyjmujemy na modlitwę wypominkową za zmarłych przed niedzielnymi Mszami świętymi.
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest Przewodnik katolicki a w nim o tolerancji oraz o zadłużaniu Polaków – czy od długu można się uzależnić. Jest także Źródło, Wzrastanie i inne gazety.
8. Cały czas można się zapisywać na pielgrzymkę do Torunia 29.11.2014.
9. Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne na kościół na sumę 300 złotych.
10. Przyjmijmy kapłańskie błogosławieństwo, z którym będziemy wytrwale rozwijali swoje talenty.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.