Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI Niedziela Wielkanocna /10 maja 2015r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
/10 maja 2015 r./

1. Dziękujemy ks. Januszowi, ks. Maciejowi oraz katechetom - p. Anecie i Piotrowi za przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo dziękczynne i poświecenie pamiątek.
2. Dziękujemy rodzicom dzieci z I grupy komunijnej za dar ołtarza w formie pieniężnej w wysokości 743 zł. (kl. III A-510 zł. i III B-233 zł). Na papieskie dzieła misyjne dzieci I grupy wysłały 560 zł.
3. Dzisiaj przypada wizytacja kanoniczna w parafii Wągłczew- stąd nieobecność ks. proboszcza. na I Komunii Świętej. Dziś też zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. O godz. 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.
4. Dziś także zbieramy podpisy pod inicjatywą „Stop aborcji”. Każdego dnia średnio w Polsce uśmiercanych jest troje dzieci nienarodzonych. Projekt pod którym można się podpisać zmienia to prawo. Nie bądźmy bierni na zło mordowania dzieci nienarodzonych.
5. W poniedziałek,wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. Zapraszamy do udziału po Mszy wieczornej w tych modlitwach.
6. W środę 13 maja o godz. 20.00 czuwanie Fatimskie, wcześniej od godz. 19.00 dwie części różańca- poprowadzą wspólnoty.
7. W sobotę z racji szesnastego dnia miesiąca po Mszy św. i nowennie spotkanie Rodziny Radia Maryja.
8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, które obchodzi się czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu. Jest ona pamiątka odejścia Syna Bożego w chwale Ojca. Zgodnie ze zwyczajem w ten dzień odbywa się procesja ze stacją na środku kościoła. Po sumie zdejmuje się z krzyża czerwona stułę oraz chowa figurkę Chrystusa Zmartwychwstałego.
9. Zachęcamy do wzięcia udziału w dzisiejszych wyborach.
10. Serdeczna prośba dla kandydatów do bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili się na egzamin, aby uczynili to do końca tego tygodnia.
11. Zachęcamy do nabywania Przewodnika Katolickiego i innych czasopism.
12. Odnowa w Duchu Świętym organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 16 maja na Ogólnopolskie czuwanie na wałach Jasnogórskich. Zapisy codziennie po Mszy Św. wieczornej przy wyjściu głównym. Także Młodzieżowe Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 30 maja. Zapisy dziś i codziennie po Mszy wieczornej. Młodzież może także zapisywać się już na wyjazd do Lednicy na 6 czerwca 2015.
13. W tym tygodniu w liturgii czcimy w czwartek - św. Macieja Apostoła – w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Maciej Grabowski – Msza św. w jego intencji o 18.00. W sobotę wspomnienie św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
14. „To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali” - niech to wezwanie trwa w naszych sercach, mobilizując nas do prawdziwie chrześcijańskiej miłości.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.