Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIII Niedziela Zwykła /07 września 2014r./


1. W przyszłą niedzielę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada, wywyższenie wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.10.30 Dożynki powiatowo-parafialne. Przez całą przyszłą niedzielę kazania będzie głosił i zbierał po Mszy św. ofiary na budowę kościoła, ks. prob. parafii św. Pawła w Zduńskiej Woli- ks. Andrzej Jaworski.
2. Jutro w liturgii czcimy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny-Matki Boskiej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. O godz. 9.00 – pielgrzymka piesza do Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej na doroczny Odpust. Pielgrzymom będzie przewodził ks. Maciej. Z racji święta i dodatkowych Mszy kancelaria czynna będzie w godz. 8.00 – 8.30 i 17.00 – 17.30.
3. Zapraszamy dzieci na Msze niedzielne o godz. 10.30, a przede wszystkim zapraszamy dzieci I-komunijne i ich rodziców. Dzieci te otrzymywać będą karteczki niedzielnego uczestnictwa w liturgii. Młodzież zapraszamy w niedzielę na Msze św. o godz. 9.00. w sposób szczególne na tę Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a wiec uczniów trzecich klas gimnazjalnych. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się formacyjne spotkanie dla dzieci należących do Podwórkowego Kółka Różańcowego. Na spotkanie serdecznie zapraszamy nowych członków wraz z rodzicami.
4. Jutro także spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy nowe osoby zainteresowane poznawaniem Biblii.
5. Od piątku 12.09 zaczynamy przygotowanie do Bierzmowania w 2015 roku. Serdecznie zapraszamy kandydatów na spotkanie o godz. 19.00.
6. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca – dzień Fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 2 części różańca poprowadzą wspólnoty. O godz. 20.00 czuwanie fatimskie poprowadzi kapłan. Na zakończenie procesja ze światłami.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce katechetycznej spotkanie członków wspólnot parafialnych w związku z nowym rokiem szkolnym i problemami polskiej szkoły. W Kaplicy Bożego Miłosierdzia spotkanie Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.
8. Cały czas zachęcamy i zapraszamy do włączenia się do liturgicznej służby ołtarza nowe osoby. Kandydaci na ministrantów zgłaszają się do ks. Janusza.
9. Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne z minionego tygodnia na sumę 300 zł. Dziękujemy także zespołowi Soli Deo za zorganizowanie i przeprowadzenie piątkowego czuwania.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Przewodnik w którym m.in. rekolekcjach o. Johna Bashobory w Licheniu i internetowych zakupach w niedzielę, jest Rycerz Niepokalanej, Różaniec, W naszej rodzinie oraz inne czasopisma.
11. Umocnieni Chrystusem Eucharystycznym nie ustawajmy w staraniach o współbraci w wierze. Troszczmy się o siebie nawzajem. Wspólnie dążmy do nieba.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.