Aktualności
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVII Niedziela Zwykła /04 października 2015r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła

1. Od dziś do 25 października będzie obradowało w Watykanie zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów na temat "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym". Przez kilka ostatnich miesięcy po Mszach odmawialiśmy modlitwę w intencji rodzin i tego synodu. Prośmy także w osobistych modlitwach o dobre owoce tego wydarzenia. Dziś po Mszy o 10.30 spotkanie dla rodziców i dzeci, któe w przyszłym roku przystąpią do Komunii Świętej Rocznicowej.
2. Jutro wyjazd na pielgrzymkę do Świnic Warckich o 7.30 z parkingu przy kościele.
3. We wtorek w liturgii wspominamy w naszej diecezji św. S. Faustynę, naszą rodaczkę. Z tej racji zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego i św. S. Faustyny na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja do Kaplicy Miłosierdzia Bożego i na zakończenie oddanie czci relikwiom św. Faustyny. W tym też dniu wdowy konsekrowane obchodzą kolejną rocznice swojej konsekracji.
4. W środę, 7 X wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wszystkie dzieci zapraszamy przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. na poświęcenie różańców o godz. 17.00, a za tydzień zapraszamy rodziców tychże dzieci na drugą konferencję po Mszy o godz. 10.30.
5. W dni powszednie różaniec po Mszy o godz. 18.00- w niedziele po godz. 16.00. Dla dzieci od pon.- pt. o godz. 17.00. Dla młodzieży i gimnazjalistów klas II i III w piątki o godz. 19.00.
6. W przyszłą niedzielę obchody XV już Dnia Papieskiego. Biskupi proszą o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieka wielu stypendystów- uzdolniona młodzież z uboższych rodzin. Zbiórkę do puszek w tym dniu przeprowadzi młodzież pod okiem katechetów i księży wikariuszy.
7. Również w prszyłą niedzielę będziemy gościć ks. Artura Krzyżanowskiego – proboszcza z parafii bł. Jerzego Matulewicza w Koninie. Ks. Artur będzie głosił kazania i prosił o wsparcie dla dokończeniu budowy tamtejszego kościoła parafialnego. Na godz. 12.00 zapraszamy na Mszę Świętą, w której będziemy dziękować za 10 lat posługi ks. prał. Mirosława Miłka w naszej parafii. Zaś po różańcu w kaplicy Miłosierdzia Bożego Spotkanie Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.
8. Czytajmy prasę katolicką, w tym Przewodnik, korzystajmy z Radia i Telewizji Trwam. Do miesięcznika W Rodzinie dołączony jest różaniec.
9. W sklepiku parafialnym jest duży wybór kalendarzy na 2016 rok. Przy wyjściu z kościoła są folderki dla rodziców, których dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Gazetki można zamawiać indywidualnie, lub zgłosić zapotrzebowanie w zakrystii podając nazwisko i telefon.
10. Zaczął się październik, dlatego można już zgłaszać wypominki na rok 2015 przed Mszami świętymi w niedzielę oraz oktawalne i jednorazowe na cmentarzu komunalnym 1 listopada o godz. 12.00
11. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w posłuszeństwie względem woli Boga naszego Ojca.
 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.