Ogłoszenia duszpasterskie
1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Powracamy do okresu "w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego.
2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem ojca Witko. Natomiast na sieradzkim cmentarzu o godz. 17.00 Msza św. odpustowa.
3. Również jutro w Teatrze miejskim o godz. 15.00 film o ks. inf. Apolinarym Leśniewskim pt. ,,Ku pokrzepieniu powstańczych serc”. Wstęp wolny.
4. Dyrektor krajowy papieskich dzieł misyjnych w Warszawie, ks. Tomasz Atłas przesyła serdeczne podziękowanie dzieciom pierwszokomunijnym za wsparcie papieskiego dzieła misyjnego dzieci pod nazwą „dzieci komunijne - dzieciom misyjnym” na kwotę ponad 5 tys. zł.
5. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
6. Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej, szczególnie chłopców, którzy przyjęli w tym roku pierwszą Komunię. Zapisywać się można u ks. Janusza.
7. Dziś ofiarą do puszek można wesprzeć dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, a Odnowie w Duchu Świętym dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.
8. We wtorek o godz.19.00 spotkanie katechetów.
9. Za tydzień po Mszy o 16.00 zapraszamy na spotkanie asystę, przed uroczystością Bożego Ciała i odpustową.
10. Również za tydzień o godz. 18:00 w Klasztorze Sióstr Urszulanek przy ul. Dominikań-skiej odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie, organizowane na wzór koncertów muzyki religijnej, które odbywają się w całej Polsce w okolicach święta Bożego Ciała. Usłyszymy utwory chrześcijańskie przeróżnego gatunku. Wykona je 22-osobowy chór z pełnym zespołem muzycznym. Zapewniamy dużo radości i dobrej energii, a to wszystko, by głosić Dobrą Nowinę!
11. Polecamy nowy numer czasopisma ,,Idziemy”, a w nim m. innymi: Bierzmowanie po li-ftingu – Co się zmieni w tym roku w przygotowaniach do bierzmowania i w samym po-dejściu do tego sakramentu? oraz Wadowice bez papieża – Jak władze Wadowic pozbyły się papieskich kluczy z herbu miasta?
12. Niech moc Ducha Świętego będzie dla nas pomocą do budowania w naszych rodzinach wspólnot uczniów Chrystusa.
