• 2DSC_8930.jpg
  • 2DSC_8979-1.jpg
  • 2DSC_8981.jpg
  • 2DSC_8983.jpg
  • 2DSC_8990.jpg
  • 2DSC_8995.jpg
  • 2gabriel.jpg
  • 2jp2.jpg
  • 2michal.jpg
  • 2wyszynski.jpg

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO /31 III 2024r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Liturgia ogłosiła nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu. Świętujemy Wielkanoc Roku Pańskiego 2024.

2. Celebracja zmartwychwstania Pańskiego trwać będzie przez całą oktawę, w czasie której każdego dnia celebrujemy tajemnicę zmartwychwstania.

Msze święte dziś i jutro według porządku niedzielnego, a w pozostałe dni oktawy według porządku dni powszednich. Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

3. We wtorek przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

4. W tym tygodniu przypada:
 pierwsza środa miesiąca z modlitwą do Przeczystego Serca św. Józefa o godz. 18:00, a także spotkanie formacyjne dla wszystkich chętnych mężczyzn po Mszy św., które odbywać się będzie regularnie raz w miesiącu
 pierwszy czwartek miesiąca z modlitwą o powołania i za powołanych. O godz. 17:00 adoracja Bractwa Eucharystycznego w kaplicy
 pierwszy piątek miesiąca:
 od godz. 16:00 - Spowiedź św.
 o godz. 16:30 Msza św. i Komunia wynagradzająca.

5. W sobotę odbędzie się „Dzień Dobra”, patronalne Święto Caritas. Będzie ono miało w tym roku charakter religijny. Zapraszamy na godz. 17:00 na świadectwo zaproszonego gościa oraz koncert uwielbienia Zespołu Jordan. O godz. 18:00 Msza Święta z nauką o poszanowaniu życia na przykładzie bł. Rodzinie Ulmów. Będzie również możliwość oddania czci relikwiom tej błogosławionej Rodzinie. Tego dnia przypada również pierwsza sobota miesiąca, dlatego po Mszy św. 15 minutowa medytacja tajemnic różańcowych, różaniec i procesja Fatimska. Od ok. godziny 20:00 do 22:00 czuwanie - adoracja przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

6. W przyszłą niedzielę - Niedziela Miłosierdzia. Kto w tym dniu przystąpi do Komunii Świętej może otrzymać darowanie wszystkich kar i win w życiu zaciągniętych. Jest to łaska podobna do łaski chrztu świętego. Przed każdą Mszą świętą Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 15:00 zakończenie Nowenny. Tego też dnia spotkanie kół różańcowych po mszy św. o 16.00 w kaplicy.

7. Dziękujemy za życzenia wielkanocne panu Prezydentowi Miasta Pawłowi Osiewale, panu Staroście Mariuszowi Bądziorowi, panu Wójtowi Jarosławowi Kaźmierczakowi, Posłowi na Sejm RP: Piotrowi Pawlakowi, panu Marszałkowi Grzegorzowi Schreiberowi, Pani Radnej Sejmiku Województwa Dorocie Więckowskiej, Dyrekcjom Szkół nr 10 i nr 1, Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Parafianom.

8. Idźmy przez życie i głośmy z całej mocy, że Jezus żyje, że zmartwychwstał. Odsuńmy kamień, który może wciska nas w ziemię i który często rujnuje nasze życie i zamyka je na Boże światło. Idźmy z nadzieją i silną wiarą w coraz niepewną codzienność.
Tego życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście. Stawajcie się świadkami Miłości Bożej i pięknie świętujcie w rodzinach ten błogosławiony czas.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme